«

»

Lut 25

Trzy warianty po odwołaniu Crossu Żagańskiego 2021 – przeczytajcie uważnie

Zgodnie ze środową zapowiedzią, prezentujemy trzy warianty dla osób, które wpłaciły startowe za Cross Żagański 2020 – przeniesione na 2021 i nie zadeklarowały wcześniej odbioru pakietu, ani zwrotu wpisowego. Prosimy o uważną lekturę i terminowe odpowiedzi na maila 🙂

Przypomnijmy, że ponad 100 osób zapisanych na Cross Żagański 2020, który został ostatecznie przeniesiony na 2021 – zadeklarowało już odbiór pakietów startowych. Kilkanaście osób zawnioskowało także o zwrot pieniędzy.

Pozostało ponad 400 osób, które zadeklarowały start w 2021 roku. Na dziś to jednak niemożliwe. Nie chcemy natomiast w nieskończoność przedłużać tego serialu z przekładaniem, choć wynika on nie z naszej winy, a z rządowych obostrzeń.

Dlatego zdecydowaliśmy o definitywnym odwołaniu Crossu Żagańskiego 2021 w formule otwartej (istnieje opcja startu dla osób z licencjami PZLA, o czym na końcu tego artykułu).

Mamy dla Was trzy warianty do wyboru. Na początek te, które – nie ukrywamy – byłyby dla nas najlepsze ze względu na poniesione wydatki:

1. Odbiór pakietu startowego. W marcu rozpoczniemy wydawanie pakietów startowych. Będzie je można odebrać w żagańskiej Hali Arena od połowy marca przez miesiąc. Dyżury będą dostosowane do osób pracujących i przyjezdnych. Wydamy pełen pakiet każdego z biegów – głównego (torba, skarpety, izotonik); uciekiniera (bluza, izotonik) oraz dzieci (czapka) – wraz z medalem. Godziny wydawania pakietów podamy na początku marca. UWAGA! Osoby chcące odebrać pakiet nie muszą już do nas pisać maila! Przygotujemy pakiety na miejscu i wydamy na podstawie dokumentu tożsamości lub upoważnienia dla osoby trzeciej.

2. Bezpłatne miejsce w jesiennej imprezie biegowej. Jesienią – o ile pozwolą na to obostrzenia – chcemy zorganizować imprezę lekkoatletyczną. Będzie to albo mityng lekkoatletyczny dla amatorów na stadionie Arena (m. in. dystanse 1000 i 3000 m), albo biegi przełajowe w Parku Książęcym, na trasie znanej z Mistrzostw Polski w przełajach. W marcu na naszym profilu na Facebooku przeprowadzimy głosowanie ws. wyboru imprezy, którą zorganizujemy jesienią. Orientacyjny termin imprezy – połowa listopada.
Osoby, które chcą przenieść swoje wpisowe na jesienną imprezę – proszone są o wysłanie nam maila na adres zawodnicy@cross.zagan.pl z deklaracją przeniesienia wpisowego i jednoczesną deklaracją, czy wolą mityng lekkoatletyczny, czy bieg przełajowy. Na maile czekamy do końca marca 2021 roku.

3. Zwrot wpisowego. Tu pozostaje nam prosić i apelować do Was, by nie korzystać z tej opcji. Ale oczywiście zabronić Wam tego nie możemy… Jak wiecie jesteśmy biegiem, który nie ma dużych sponsorów, a wsparcie samorządu pozwala tylko na pokrycie podstawowych potrzeb. Wszystkie pieniądze z Waszego wpisowego zostały wydane na pakiety i medale. Dlatego chcemy Wam je dać, bo to Wasza własność.
Nie ukrywamy, że duża liczba wniosków o zwrot pieniędzy, może spowodować, że więcej biegania w Żaganiu już nie będzie 🙁
Dlatego prosimy – pomyślcie o tym podejmując decyzję.
Z góry dziękujemy 🙂

Osoby, które zawnioskują o zwrot wpisowego proszone są o wysłanie nam maila na adres wspomniany powyżej, wraz z dowodem wpłaty wpisowego i podaniem numeru konta do zwrotu. Na maile czekamy do końca marca 2021.

 

Raz jeszcze przepraszamy za zamieszanie związane z przekładaniem i odwołaniem imprezy, ale niestety nie od nas to zależy. Dożyliśmy dziwnych i ponurych czasów, w których obostrzenia są na porządku dziennym.

Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać na żagańskiej imprezie biegowej, otwartej dla wszystkich uczestników!

 

A teraz ważna informacja dla zawodników z licencjami PZLA

W terminie 27 marca 2021 roku, czyli pierwotnym terminie tegorocznego Crossu, odbędzie się impreza z kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych, połączone z zawodami LDK oraz biegami w kategoriach U18, U20 i senior.

Impreza wyłącznie dla zawodników z aktualnymi licencjami PZLA. Szczegóły i rejestracja w systemie Starter PZLA w ciągu kilku dni.

Zawodnicy zapisani na amatorski Cross (w tym dzieci), które mają uiszczoną opłatę startową, będą zwolnieni z opłaty startowej na te zawody. W takim wypadku, po zgłoszeniu się przez panel Starter, prosimy o informację mailową, by nie naliczać opłaty startowej za tego zawodnika.