Cross Żagański – Trasy Biegów 2019

 

Trasy biegów w 2019 roku będą dokładnie takie same, jak przez ostatnie trzy lata.

Uczestnicy biegu otwartego pobiegną 10 km (2 pętle po 5 km), a dzieci i młodzież do 15 lat – na 200 lub 690 m (do wyboru).

 

BIEG GŁÓWNY NA 10 KM

Rywalizacja w biegu głównym odbywać się będzie na pętli o długości 5 km. Każdy zawodnik biegu głównego będzie miał do pokonania dwie pętle, czyli razem 10 km.

Start i Meta znajdują się na prostej za barakiem 104. Wybiegając z lasu, biegniemy prosto, skręcamy w prawo koło pomnika, za pomnikiem w prawo i na metę,  tym samym miejscu co start.

cross_zaganski_2015_1024x768

 

PROFIL PĘTLI

cross-profil

 

BIEG DZIECI I MŁODZIEŻY

Bieg Dzieci i Młodzieży odbędzie się na pętli o długości 690 metrów, ale będzie można wybrać krótszą – 200-metrową wersję. Start i meta biegu dłuższego zlokalizowane są dokładnie naprzeciw bramy wjazdowej na teren Baraku 104. Kierunek biegu wytyczają czerwone strzałki na mapie.
Bieg na 200 metrów wystartuje z okolicy pomnika przed budynkiem Muzeum i będzie miał metę w tym samym miejscu, w którym bieg dłuższy.

bieg-dzieci-trasa-2016

CROSS UCIEKINIERA

Trasa w opracowania. Wiadomo, że start interwałowy nastąpi z izby mieszkalnej repliki baraku 104 – przez otwór w podłodze. Następnie zawodnicy pobiegną w kierunku makiety tunelu Harry, który będą musieli pokonać i dopiero w stronę mety. Dystans ok. 1,5 km.

 

MAPA PARKINGÓW

Wjazd od strony ul. Lotników Alianckich. Prosimy o rozsądne parkowanie, by zostawić jak najwięcej wolnych miejsc wszystkim biegaczom.

parkingi-muzeum parkingi-muzeum