«

»

Lut 01

Cross a ASF – trenujcie spokojnie :)

Pytacie nas od czasu do czasu o to jak się ma organizacja Crossu Żagańskiego do zakazu wstępu do lasów, który obowiązuje w dużej części woj. lubuskiego. Odpowiadamy – na dziś trwa procedura, która pozwoli nam na organizację imprezy w miejscu jej tradycyjnego rozgrywania. Także trenujcie spokojnie 🙂

Kilka tygodni temu wystosowaliśmy pismo do Wojewódzkiego Inspektora Weterynarii, w którym zadeklarowaliśmy zastosowanie w trakcie naszego biegu zabiegów bioasekuracji (brzmi groźnie, ale to nic groźnego…) i uświadomienie uczestników w kwestiach związanych z ASF.

WIW przekierował naszą sprawę do Powiatowego Inspektora Weterynarii, z którym spotkamy się w najbliższych dniach. Jesteśmy już po spotkaniu ze Starostą Żagańskim Henrykiem Janowiczem, który zapewnił nas, że wesprze nas swoją wiedzą, by nasz Cross odbył się bez przeszkód.

Na bieżąco będziemy Was informowali o postępach w sprawie, ale już dziś zapewniamy, że nie ma ryzyka odwołania Crossu!

Krótko o bioasekuracji – oznacza to po prostu, że wychodząc ze strefy mety, będziecie musieli przejść przez maty nasączone specjalnym płynem dezynfekującym, by oczyścić buty.

Panujący ASF nie jest groźny dla ludzi, więc w lesie nic nam nie grozi. Nie wykluczamy jedynie kosmetycznych mian trasy, ale naprawdę niewielkich. Generalnie robimy wszystko, by biegać po terenie ściśle związanym z historią Wielkiej Ucieczki, jak do tej pory.