«

»

Mar 24

Adam Draczyński i Sandra Nowak wygrywają 44. Cross Żagański

Adam Draczyński (Team Draczyński, Nowa Sól) oraz Sandra Nowak (Team Marysiak, Zielona Góra) najlepsi w 44. Crossie Żagańskim o Puchar Wielkiej Ucieczki! Na mecie 455 osób w biegu głównym, 150 w Biegu Dzeci i Młodzieży oraz 19 drużyn w Biegu Sztafetowym. Łącznie 681 osób!

Adam Draczyński od początku narzucił swoje tempo o pokazał, że w tym roku nie na darmo był zaliczany do grona głównych faworytów biegu. Już na półmetku miał 20 sekund przewagi nad goniącymi go Jackiem Stadnikiem i Marcinem Zagórnym. Do mety utytułowany i doświadczony nowosolanin dobiegł z przewagą 28 sekund nad Zagórnym i pół minuty nad Stadnikiem.

Na czwartym miejscu został sklasyfikowany reprezentant licznej grupy Brytyjczyków – Lee Athersmith z Royal Air Force.

U pań bardzo mocno rozpoczęły dwie Brytyjki. Na półmetku na czele była dwójka z RAF-u: Helena Schofield oraz Rebecca Metin. Obie jednak nie wytrzymały tempa i na drugim okrążeniu zostały wyprzedzone przez późniejszą zwyciężczynię oraz doświadczoną biegaczkę z Żar: Wiolettę Oleksyk. Ale i tak miejsca od 3 do 5 dla Brytyjek to historyczna chwila na naszym Crossie.

W Biegu Sztafetowym, rozegranym po raz drugi – pierwsze zwycięstwo polskiej ekipy (rok temu dominował RAF). Zaledwie 13 minut i 15 sekund potrzebowała ekipa Siwy Team na pokonanie dystansu 4 x 1000 metrów. Ekipa z Żar pobiegła w składzie: Natalia Femlak, Oskar Wrona, Miłosz Bielak i Maciek Kempa. Cała czwórka to utalentowani zawodnicy sekcji lekkoatletycznej Agrosu Żary.

Drugie miejsce – z 59 sekundami straty – dla pierwszej ekipy RAF. Podium uzupełnił kolejny zespół z Żar – Lamparty.

PEŁNE WYNIKI ZNAJDZIECIE TUTAJ