«

»

Mar 18

90. PZLA Mistrzostwa Polski – czas podziękowań

Chcielibyśmy w tym artykule podziękować wszystkim, dzięki którym w sobotę 17 marca udało nam się przeprowadzić w Żaganiu 90. PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. A nie było łatwo, choćby ze względu na arktyczne wręcz warunki pogodowe…

Zacznijmy od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – za zaufanie i powierzenie nam po raz kolejny tej prestiżowej imprezy biegowej. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy oczekiwań…

Czas na spółkę Pałac Książęcy i jej pracowników – zaangażowanych w cały proces przygotowań i organizacji Mistrzostw Polski. Pracujących od rana do nocy, niezależnie od warunków pogodowych.

Nasi Kochani Wolontariusze! Bez Was nie udało by się na pewno… Było nas w tym roku bardzo mało, ale byliśmy wszędzie. Jesteście wielcy i odwdzięczymy się Wam za tę bezinteresowną pomoc, najlepiej jak tylko będziemy potrafili! Kłaniamy się nisko osobom, które pokonały czasami wiele kilometrów w śnieżycy, by nam pomóc, a potem jeszcze marzły 5 godzin na trasie… SZACUN!

Podziękowania dla burmistrza Żagania Daniela Marchewki za to, że toleruje i wspiera nasze biegowe fanaberie w Żaganiu, a to przecież trochę kosztuje miejski budżet. Ale jak możemy to poprosimy jeszcze o trochę;)

Dziękujemy niezastąpionemu Janowi Mazurowi – kronikarzowi współczesnej historii Żagania – za setki już opublikowanych zdjęć i za te, które na pewno pan Janek jeszcze opublikuje!

Partnerzy, sponsorzy, instytucje wspierające:

  • Marka Salomon – za cudowne nagrody dla medalistów w kategoriach U-20 i U-18.
  • Centrum Galasiak Żagań – za to, że jest z nami od początku żagańskich biegów i pomaga w lepszych i gorszych chwilach
  • Spółki Miejskie ŻWiK oraz MPOiRD – zawsze możemy na Was liczyć
  • Piekarnia iGizmo Beata i Paweł Giza – wasze wypieki są najlepsze, a od kiedy organizujemy Mistrzostwa Polski znają je w całym kraju!
  • Catering Palewski – sobotni makaron, dodatkowo przy takiej pogodzie smakował wybornie. Dzięki za ożywczy i ciepły catering dla najlepszych biegaczy w Polsce.
  • firmie Probet-Dasag, która jest z nami jako sponsor po raz pierwszy, ale mamy nadzieję – nie po raz ostatni.
  • Brubeck – dzięki za nagrody dla najlepszych zawodników w biegach seniorskich.
  • Life Fetish Design – za wsparcie graficzne całego projektu.
  • Grzegorz Sudoł – dziękujemy za koszulki dla złotych medalistów.

A na koniec podziękowania dla zawodników i trenerów – za to, że wytrwali w tych arktycznych warunkach, stworzyli 11 cudownych widowisk sportowych w 11 kolejnych biegach. No i za to, że nie narzekali zbytnio na organizację zawodów;)