«

»

Paź 22

46. Cross Żagański w 2020 roku nie odbędzie się! Zapraszamy w marcu 2021 roku

Z wielką przykrością, definitywnie informujemy, że 46. Cross Żagański o Puchar Wielkiej Ucieczki, planowany na 2020 rok i raz już przekładany (z marca na listopad), nie odbędzie się w tym roku! W związku m.in. z coraz szybciej rozwijającą się pandemią Covid-19 podjęliśmy decyzję, że 46. edycja naszego biegu odbędzie się w marcu 2021 roku. Poniżej znajdziecie wyjaśnienia, kiedy planujemy bieg, w jakim zakresie, a także co teraz możecie zrobić.

Zacznijmy od wyjaśnień dlaczego nie zdecydowaliśmy się na rozegranie imprezy w tym roku:

– w przededniu wejścia całej Polski do strefy czerwonej i w świetle szybkiego rozwoju pandemii obawiamy się o zdrowie uczestników i nie chcemy nim ryzykować. Cross to jednak łącznie blisko 800 uczestników, nie tylko z terenu Polski.

– nasze biuro w historycznym baraku 104 nie jest przygotowane na to, by wydawać tam pakiety w nowym reżimie sanitarnym, a przecież nie zorganizujemy w listopadzie biura „pod chmurką”.

– nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że wszyscy uczestnicy dostosują się do obowiązujących zakazów i zdecydują się na przyjazd na Cross bez kibiców. Poza tym uważamy, że organizowanie wydarzeń sportowych bez kibiców to jak lizanie cukierka przez papierek – traci wiele.

– dostosowanie się do obecnej dopuszczalnej liczby uczestników powoduje, że sam bieg główny musielibyśmy rozegrać w dwóch, a nawet w trzech ratach, co w krótki listopadowy dzień jest trudne, szczególnie gdy w planie jest jeszcze bieg dzieci i Cross Uciekiniera.

– nasza ekipa organizacyjna w tym roku poniosła tragiczną stratę, która jest nie do zastąpienia. Strata ta w najmocniejszy z możliwych sposobów dotknęła naszego dyrektora biegu, dla którego jest po prostu za wcześnie, by wrócić do ciężkiej pracy przy tak dużym wydarzeniu sportowym.

To wszystko i wiele innych czynników powoduje, że musimy powiedzieć – przepraszamy, mówimy stop i zapraszamy w 2021 roku!

Co dalej?

Nadal pozostawiamy Wam trzy drogi do wyboru, jak pisaliśmy do Was w e-mailu sprzed kilku dni (dotyczą zarówno biegu głównego, jak i biegu dzieci oraz Crossu Uciekiniera):

1. Możecie otrzymać tegoroczny pakiet za który zapłaciliście, wyjątkowo wraz z medalem. Aby go otrzymać należy napisać do nas na adres e-mail TUTAJ i podać imię i nazwisko osoby/osób, które to dotyczy (jeżeli piszecie w imieniu swoim i np. dzieci – podajecie wszystkie imiona i nazwiska). Na maile czekamy do 11 listopada włącznie.

Pakiety będziemy wydawali w Żaganiu, w Kompleksie Arena. Czas wydawania pakietów zależny będzie od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. Nie wykluczamy także, że ostatecznie będziemy je rozsyłali pocztą.

2. Możecie Wasze wpisowe przenieść na 2021 rok, a dokładnie na sobotę 27 marca, kiedy planujemy rozegrać 46. edycję Crossu. To naszym zdaniem najatrakcyjniejsza opcja na dziś. Przypomnijmy, że obecnie limit uczestników wydarzenia sportowego to 250 osób. My mamy zapisanych i opłaconych na bieg główny ponad 500 osób plus 200 dzieciaków i 30 uciekinierów, zakładając więc, że nie wszyscy zrezygnują, limit uczestników biegu głównego możemy osiągnąć bez nowych zapisów. Oczywiście każdy przepisany ma gwarancję udziału w Crossie (możliwe dwie serie biegu głównego).

Aby przenieść wpłatę na 2021 rok wystarczy wysłać do nas e-mail na adres TUTAJ i podać swoje imię i nazwisko, prosząc o przepisanie wpisowego na edycję 2021. Jeżeli piszecie w imieniu kilku osób (np. swoich dzieci) podajcie wszystkie imiona i nazwiska. Na maile czekamy do 11 listopada włącznie.

3. Możecie także wnioskować o zwrot opłaty startowej. Aby tego dokonać należy na ww. adres e-mail wysłać wniosek o zwrot opłaty, do którego należy dołączyć potwierdzenie dokonania przelewu opłaty startowej. Na maile czekamy do 11 listopada włącznie.

Zwroty rozpoczniemy realizować w listopadzie.

Znacie nas i wiecie, że zawsze byliśmy w stosunku do Was maksymalnie szczerzy – duży napływ wniosków o zwrot wpisowego, może być ciosem, po którym się już nie podniesiemy. Na biegach nie zarobiliśmy nawet złotówki, a wszystkie pieniądze z wpisowego zostały już wydane – na medale i pakiety dla Was. Oddając wpisowe, tracimy podwójnie, bo te pieniądze zostały wydane m.in. na medale, które pójdą do przetopienia to jedno, a zwrot to drugie.

Z góry dziękujemy za zrozumienie!

 

Na koniec pozostaje nam życzyć Wam dużo zdrowia, wytrwałości w treningu i nam wszystkim życzyć, byśmy bez problemów spotkali się 27 marca 2021 roku na starcie 46. Crossu Żagańskiego o Puchar Wielkiej Ucieczki.