«

»

Lis 21

45. Cross Żagański – odkrywamy pierwsze karty!

Jeszcze nie opadł kurz po Biegu Niepodległości, a my jesteśmy już po pierwszym spotkaniu ws. 45. Crossu Żagańskiego. Czas by w telegraficznym skrócie poinformować o naszych ustaleniach. Szczegóły będziemy publikowali w kolejnych dniach i tygodniach.

Zaczynamy od terminu, godzin startu i rodzajów biegów, które odbędą się w 2019 roku.

A więc spotykamy się 23 marca 2019 roku (sobota) na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.

Od rana na terenie Muzeum otwarte będzie miasteczko wojskowe z dużą wystawą sprzętu wojsk polskich i amerykańskich (znacznie większą, niż w latach ubiegłych!).

O godz. 16.30 wystartuje Bieg Dzieci i Młodzieży do lat 15 na dystansie 690 metrów (trasa, jak przed rokiem).

O godz. 17.00 absolutna nowość – elitarny Cross Uciekiniera. Limit miejsc: 30! Start z izby mieszkalnej baraku, oczywiście przez dziurę w podłodze, potem szybki bieg do makiety tunelu Harry, „ucieczka” tunelem i krótki przełaj do mety. Dystans ok. 1,5 km. Specjalny dedykowany medal/nieśmiertelnik, bogaty pakiet startowy, start interwałowy.

O godz. 18.30 ruszy bieg główny na 10 km – trasa najprawdopodobniej, taka jak przed rokiem. Niewielkie modyfikacje możliwe, ze względu na bieg po zmroku.

Pole start/mety oraz newralgiczne miejsca trasy – nierówna nawierzchnia, przeszkody terenowe – będą doświetlone jasnymi lampami halogenowymi.

Na całej trasie biegu głównego obowiązuje włączona lampka, latarka lub inne podręczne źródło światła (ze względu na bieg po lesie – pochodnie wykluczone!).

Limity startujących:

  • Bieg Dzieci i Młodzieży – 200 osób
  • Cross Uciekiniera – 30 osób
  • Bieg Główny – 600 osób

Start zapisów: niedziela, 9 grudnia, godziny popołudniowe.

Cena wpisowego – podamy ją po ustaleniu cen wszystkich składowych pakietu. Na pewno na kilka dni przed rozpoczęciem zapisów.

W pakiecie na Bieg Główny ostatecznie znajdzie się koszulka techniczna z długim rękawem, czynimy starania, by zawierała wszyte elementy odblaskowe.

Na terenie Muzeum będzie stoisko z lampkami – czołówkami, gdyby ktoś takiej zapomniał lub nie posiadał.

Więcej szczegółów będziemy prezentowali w kolejnych dniach i tygodniach.